Get Adobe Flash player

Берегівський ТІЦ

Берегівський туристично-інформаційний центр 
Адреса: 90202 Берегово, вул. Зріні 25/2, Закарпатт

tourinfo.berehovo@gmail.com

www.berehovo-tour.info

Тел.: (03141)4-32-70
Моб. 0505510360
Моб. 0962861200

 basejn beregovoСпортбаза «Закарпаття» та басейн з термальною водою у Берегові - відома родзинка всієї нашої області.

 
Саме задля лікувального ефекту та релаксації їдуть сюди люди з усіхусюд, не жалкуючи ні часу, ні грошей. Справа у цілющій воді, аналогів якій у світі – лише кілька, у Ісландії, на Камчатці та Новій Зеландії.
Але останнім часом цю, колись потужну спортивну базу УСБ "Закарпаття", до якої відносився басейн, готель та споживні зали, лихоманить. За кілька років змінилося кілька керівників.
Сама база почала свою історію у 1967 році і відноситься до майна Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПКУкраїни.У 2011 році тодішній голова ВФСТ «Колос», міністр АПК Микола Присяжнюкпідписав з головою Національного Олімпійського комітету України Сергієм Бубкою договір про співпрацю щодо підготовки олімпійських кадрів. Зокрема олімпійську базу для реабілітації спортсменів мали розмістити на УСБ «Закарпаття» у Берегові. Тепер про це вже не йдеться.  
Нині басейн з навколишньою інфраструктурою та землею керівництвом «Колосу» передано у оренду приватному підприємству, що зареєстроване у Києві, на 49 років. Змінилася і назва –нині це ТОВ «Рекреаційно-спортивна база «Закарпаття».
Що ж буде з відомим термальним комплексом у перспективі, - у інтерв’ю з новим керівником Віктором Клепкою.
Термальний басейн – це в першу чергу «золота» цілюща вода
- Декілька слів про себе та про фірму, яку представляєте. Деякі пов’язують її з міністром АПК Миколою Присяжником, іншими високими посадовцями. 
- Якщо про себе, то приїхав на Закарпаття зі столиці, займався будівництвом у Києві та по країні, а також виробничими питаннями. Колись мав стосунок і до оздоровчих закладів, отже маю уяву про роботу подібних підприємств. Щодо фірми, яку представляю, то це цілком приватна комерційна структура. Вона немає жодного стосунку до попередньої структури, до представників влади, політичних партій або державних структур. Я можу показати всі документи – прізвища Присяжнюка там нема. Все фінансування йде з інвестиційного фонду. А основні податки також сплачуються за місцем реєстрації - тобто у Києві.
- Отже, розкажіть що ж вам дісталося у спадок?
- Нове керівництво вперше прийшло на спортбазу 7 листопада 2012 року. Тоді були підписані документи щодо оренди по даному комплексу. Насамперед потрібно було перевірити всі документи, провести аудит. А через місяць, 5 грудня, розпочалося функціонування нового підприємства.
Варто зауважити, що проблем було достатньо - з двох свердловин працювала всього одна. Для цього Просто не було кому прокласти теплотрасу - довжиною всього 150 метрів. Ми одразу взялися до справи - і підключили другу свердловину. Також закупили новий глибинний насос. Отже, тепер такі випадки, щоб свіжа вода не поступає до басейну - практично виключені.
До речі, спорткомплекс завжди був найбільшим платником у місті за послуги газопостачання (опалення та гаряча вода для душових) - сплачували по 80-90 тисяч гривень на місяць. Якщо порахувати скільки приходилося сплачувати за світло, газ, воду та все інше - практично нічого на розвиток вже не залишалося. Навпаки нарощувалися борги –тому на сьогодні підписаний договір щодо  реструктуризації цих боргів. Організація "Колос" звернулася з гарантійним листом до організацій, яким заборгувала база. Сподіваємося, що найближчим часом їх буде погашено.
 
Віктор Клепка показує імпортні котли, що використовують термальну воду
Дивно, що за стільки років ніхто не використовував наявні теплоносії - термальні джерела. Цієї зими ми вже не користувалися газом для цих потреб - бо встановили сучасні імпортні котли (виробництва Чехії), в яких прісна вода нагрівається за рахунок термальної та теплообмінників. Отже, тепер душ працює безперебійно цілий день. Але основні зміни ще попереду...
- Варто зазначити, що практично кожний новий керівник це обіцяв.
- Я думаю, що ми вже маємо що показати. Наразі провели реконструкцію так званого дитячого басейну, який має два рівні. В одному з них можна  відпочивати і дорослим з категорії інвалідів, людям похилого віку. Також поступово проводиться ремонт у готелі. Скоріш за все, у нашому готелі залишаться лише номери економ-класу. Тобто від 150 до 200 гривень за номер, з урахуванням сніданку та пільгового відвідування басейну або лікувальних процедур. Гості матимуть змогу безкоштовно відвідувати басейн. Цим стимулюватиме зупинятися саме у готелі, а не у приватному секторі.
- До речі, скільки залишилося зараз персоналу на базі?
- Раніше тут працювало 115 чоловік. Нам потрібно було вирахувати оптимальну кількість працівників, яку було б доцільно зберегти. До речі, основні звільнення відбулися ще за попереднє керівництво. Нині у нас працює 63 людини, які обслуговують басейн, їдальню та готель. В тому числі це і охорона.
Також у планах, озвучених Віктором Клепкою - розширення лікувальної бази.
«Тут не просто зона відпочинку - наявна вода має саме лікувальні властивості. Тому у планах - встановлення окремих лікувальних ванн, де зможуть оздоровлюватися люди із захворюваннями шкіри. До речі, такі спеціальні ванни для спортсменів колись перебували на балансі, однак зі зміною керівництва вони просто зникли у невідомому напрямку».
 
На території комплексу – спортивні зали, готель, баня
Планується зведення готелю бізнес-класу.«Оскільки є земля, то в планах і капітальне будівництво. Однак поки про це, я вважаю, зарано говорити. Якщо щось і буде будуватися - то це буде величезний комплекс під однією покрівлею. Але спочатку мусимо довести до розуму наявну інфраструктуру, а потім вже приступати до іншого».
Існують проблеми із землею, яка належить спортивній базі.
«Ми з’ясували, що частину землі передали певній приватній структурі близько трьох років тому. Акт постійного користування просто кудись зник. Наразі порушена кримінальна справа, яка знаходиться у стадії розслідування - про незаконну передачу землі, власником якої вважається товариство "Колос". Є судове рішення вищого господарського суду про скасування рішень судів першої та другої інстанції - визнання їх незаконними. Отже, нема сумнівів - вся земля залишиться за нами».
Олімпійської бази у Берегові не буде
«Для олімпійської бази необхідно створити насамперед всі відповідні умови, аби надавати повний спектр лікувальних заходів. Їх на даний момент немає.  Реабілітація - дуже кропітка робота. Потрібен окремий лікувальний корпус, лікарі, певні умови, барокамери, процедури. Отже, про олімпійську базу у Берегові поки що не йдеться.
 
Не всі відомо про окремі басейни, які раніше були «лише для обраних»
Однак всі спортзали залишаються, навіть плануємо їх трошки поліпшити і зробити фітнес-зал із сауною та окремими душовими. Тобто будуть дві окремі зони - басейн та спортзали. Наразі спортзали здаються в оренду. Однак енерговитрати шалені - лише освітлення великого залу забирає 12 кВт/год!»
Вартість квитка збільшиться.
«У зв’язку з капітальними роботами на базі, які вже практично розпочалися - вартість однозначно буде підніматися. Я не хочу цього приховувати. У травні ми закриваємо на ремонт душові та роздягальні, вони будуть тимчасово перенесені у іншу зону. До речі, плануємо змінити і розклад. Нині басейн працює до 20.00 по вихідним. А влітку басейн буде відкритий для відвідування з 6.00 ранку до 23.00 вечора.».
І останнє питання: «На вашу думку - скільки потрібно базі, аби запрацювати по-новому на повну потужність?»
«Якщо об’єктивно, то мінімум два роки. Адже те, що нам залишили попередники - потрібно буде ще довго розгрібати.Але дуже скоро, щиро сподіваюся, зможемо презентувати у Береговіцілком оновлену рекреаційну термальну базу. Вже 1-го вересня база повинна істотно змінитися своє обличчя! На презентацію запросимо і журналістів». 
 
 
Джерело: Олександр Ворошилов, фото автора, Мукачево.net
 

Партнери

Банер