Get Adobe Flash player

Берегівський ТІЦ

Берегівський туристично-інформаційний центр 
Адреса: 90202 Берегово, вул. Зріні 25/2, Закарпатт

tourinfo.berehovo@gmail.com

www.berehovo-tour.info

Тел.: (03141)4-32-70
Моб. 0505510360
Моб. 0962861200

sasЗакарпаття, де гори вечорами сягають зоряного неба, а люди привітніші й дещо добріші, ніж у нашому повсякденні, здавна славиться своїми виноградарськими й виноробними традиціями.


Одним із найвідоміших історичних осередків закарпатського виноробства є Берегівський район, куди у село Кідьош і запрошує виноградар і винороб у третьому поколінні, один з ініціаторів створення та активний учасник єдиних в Україні Берегівського Лицарського Винного Ордену ім. Святого Венцела та «Спілки приватних виноградарів і виноробів Закарпаття» Карло Шош.
 
Приватний винпідвал знаходиться в селі Кідьош, за п’ять кілометрів від м.Берегово, на обійсті господаря, де він проживає зі своєю сім’єю, в якій разом з дружиною Жужанною виростив двох дорослих одружених синів та чотирьох онуків.
 


Для отримання ягоди винограду сім’я обслуговує 6 гектарів виноградників, на яких вирощується біля 60 столових та винних сортів винограду. Виноградники розміщені на південному схилі гори поряд з нашим селом.
 
Білі й червоні, сухі та десертні вина виготовляються в домашніх умовах за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, з використанням старовинних і власних рецептів. Дегустація вин проводиться в затишному дегустаційному залі на 25-30 гостей, облаштованому поряд з винним погребом, де ви можете почастувати до 20 сортів неповторних закарпатських вин, а також закусити їх різною закускою домашнього приготування.
 
Карло Шош – вже понад чверть століття – член місцевого мисливського клубу. Із 2000-го року керує Кідьошським Товариством господарів-виноградарів, а з 2002-го року член єдиного в Україні Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела, який налічує більше тридцяти учасників. Всі вони популяризують традиції і культуру виноробного краю, а своєю подвижницькою працею допомагають відроджувати призабуте ремесло.
 
Восени 2007 року за участі Карла Шоша була створена єдина в Україні обласна організація "Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття". Метою її створення є підвищення престижу професії приватного винороба, можливість обміну досвідом, впровадження новітніх технологій вирощування винограду та виготовлення вина, покращення якості продукції та відстоювання професійних інтересів на державному рівні, створення «Закарпатського Винного Шляху».
 
Двадцять років тому односельці вперше висловили свою довіру працьовитому, чесному та доброзичливому Карлу Шошу, і з того часу, вже п’ятий термін поспіль він представляє інтереси нашого села в районній раді.
 
Поважний виноградар Карло Шош, за свою багаторічну невтомну працю нагороджений медаллю «Ветеран Праці», а у 2007 році мав честь отримати з рук Президента України почесне звання «Кращий Фермер України».
 
www.sasspince.com.ua
 
с. Кідьош, вул. Раковці, 52,
 
Берегівський район, Закарпатська обл.
 
тел. моб.: +38 (050) 934 76 71;
 
тел. дом.: +38 (03141) 220 35;
 
факс: +38 (03141) 632 47.
 
е-mail: CLOAKING

www.karpatnews.in.ua

 

Партнери

Банер