Get Adobe Flash player

Берегівський ТІЦ

Берегівський туристично-інформаційний центр 
Адреса: 90202 Берегово, вул. Зріні 25/2, Закарпатт

tourinfo.berehovo@gmail.com

www.berehovo-tour.info

Тел.: (03141)4-32-70
Моб. 0505510360
Моб. 0962861200

beregovoУ неділю до Свято-Троїцько-Михайлівського собору прибув Патріарх Української православної церкви Філарет, аби освятити новозведену святиню. Минув майже рік, як Святійший неофіційно відвідав наш храм (див фото), розпис стін якого був ще не довершений. Саме тоді Філарет пообіцяв, що по закінченні усіх робіт обов'язково приїде на його освячення. Проте цій високій події передували відвідини інших новобудов на Закарпатті. Зокрема, 29 червня Патріарх побував у Мукачеві, наступного дня знаходився на парафії з метою освячення храму Св. Великомучениці Варвари у Тячеві. Опісля освятив першу цеглу в стіні собору Св. Великомученика Пантелеймона в смт.Буштино. А вже 1 липня о 9 годині усі з нетерпінням чекали на візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в нашому місті біля Свято-Троїцько-Михайлівського собору.

 

Разом із великим гостем виконувати священну місію взялися митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, єпископи Ужгородський і Закарпатський Кирило, Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, а також священство Закарпатської єпархії, у склад майже 20-ти осіб. Зустріли Святійшого, як годиться, хлібом-сіллю. Філарета привітав настоятель храму отець Михайло (на світлині). Згодом події відбувалися одна за одною: освячення престолу та церкви, благословення новобудові і прихожанам,  Божественна Літургія Святого Івана Златоустого, привітання Владики Кирила, подяка Святійшому за приїзд, грамоти та подарунки шановним гостям Берегова. До слова, орден Володимира Великого Патріарх Філарет вручив меру міста Іштвану Гайдошу, голові облради Івану Балозі та очільнику общини Володимиру Марциніву. Також були нагороджені церковними грамотами семеро громадян, які активно долучалися до будівництва Свято-Троїцько-Михайлівського собору. На згадку про наше місто Святійший повіз чудову ікону та сувенірну дубову бочку, наповнену найкращим закарпатським вином. А по закінченні богослужіння із Патріарху подякував за приїзд о. Володимир Маргітич.
Ця славна, нерядова подія надовго залишиться в пам‘яті берегівчан. Бо ж візити такого шанованого гостя до нашого міста, як Патріарха Київської і всієї Руси-України Філарета, відбуваються не так часто.

Тетяна Сойма

Берегово
 

Партнери

Банер