Get Adobe Flash player

Берегівський ТІЦ

Берегівський туристично-інформаційний центр 
Адреса: 90202 Берегово, вул. Зріні 25/2, Закарпатт

tourinfo.berehovo@gmail.com

www.berehovo-tour.info

Тел.: (03141)4-32-70
Моб. 0505510360
Моб. 0962861200

borzhavaПоблизу села Боржава на Берегівщині знаходиться популярна відпочинкова зона. Вона розташована поблизу греблі на р. Боржава, правого притоку Тиси.

 

Гребля має свою давню історію, яка починається у 1892 році. З тих пір за рахунок підпору води греблею, вода через шлюз подається в канал Верке і далі самопливом протікає через місто Берегово. Таким чином  обводнюється територія площею біля 40 тис.га в Берегівському та Ужгородському районах.
 
На період пропуску паводків і нересту риби з листопада до кінця травня гребля демонтується - піднімаються дерев'яні щити (їх тут 44), а металеві конструкції ("ферми Корицького") опускають у воду. Після закінчення нересту греблю знову приводять у робочий стан.
 
Влітку греблю окуповують відпочивальники. Щоправда купатися верх за течією, поблизу греблі, заборонено. Але є чудова можливість прийняти "душ Шарко" під самою греблею. Боржава вважається однією з найчистіших річок області. Вода тут зараз ідеальна для купання. На жаль, пляж належним чином не облаштований. І ще один мінус - повсюди у кущах повно сміття (хоча неподалік і встановлено сміттєвий контейнер).
 
На греблю навідуються також весільні пари для фото- і відеозйомки урочистої події. 

 

 


Джерело:  Олександр Ворошилов, фото автора для Мукачево.net

Партнери

Банер