Get Adobe Flash player

Берегівський ТІЦ

Берегівський туристично-інформаційний центр 
Адреса: 90202 Берегово, вул. Зріні 25/2, Закарпатт

tourinfo.berehovo@gmail.com

www.berehovo-tour.info

Тел.: (03141)4-32-70
Моб. 0505510360
Моб. 0962861200


souvenirizakarpattyaСаме їх найчастіше пропоную придбати туристам на згадку про край.

 

За словами відомого закарпатського туриста-ревізора Олександра Богданова, найкращі сувеніри на згадку про Закарпаття — це пляшка якісного домашнього вина (не коньяку!), шмат сиру з Нижнього Селища та цукерки «чорнослив в шоколаді», які виготовляють вручну на Тячівщині.
 
Щодо більш матеріальних речей, то тут думки різняться. На думку представників «Турінформ Закарпаття», середня сума коштів, яку турист витрачає в Закарпатті на сувеніри складає 35 – 50 грн. Що ж купують? Переважно якусь маленьку річ - наприклад, магніт на холодильник.
 
«Найчастіше сувеніри, які продають на ярмарках та в магазинах – китайського виробництва, - каже Йосип Торпоі, керівник Берегівського Турінфоцентру. – А біда у тому, що виробників власної продукції дуже мало. Я вирішив у нас пропагувати лише закарпатський продукт – але поки що це нереально. Приходиться самому їздити по селам, розшукувати майстрів, які ще залишилися...»
 
І все-таки у туристичному інформаційному центрі в Ужгороді (вул. Духновича, 16/1) та Берегові (вул. Ілони Зріні, 25/2) більшість пропонованих сувенірів – істинно закарпатського походження. Це стосується, скажімо, виробів із глини – глечиків, дзвоників, тарілок. Також можна придбати вироби з соломи та листя кукурудзи – останні виготовляють лише в одному селі на Берегівщині, і роблять їх лише представники ромської народності. Ще унікальна вишивка з села Великі Береги – угорські національні орнаменти. Їх та багато інших речей можна подивитися та замовити навіть у інтернет-магазині.
 
Чимало пропонується й не автентичної продукції, але виготовленої вручну – фенечки з бісеру, а також окарини – справжні музичні інструменти з глини, що прикрашені східними візерунками, їх можна носити на шиї.
 
Серед суто закарпатських – леквар від приватної фірми «Пан Еко», це сливове варення не просто смачний продукт, а й ліки від розладів шлунку. На жаль, сир та вино у Турінфоцентрі не продають - домашнє вино не має сертифікату якості, а сир може зіпсуватися. А цукерки з Буштина – будь-ласка.
 
А ще дуже великий відсоток сувенірів, які купують туристи – це ... іграшки для дітей. Одна з них, це дерев’яна жаба, що вміє говорити, тобто квакати. Це тайванська іграшка. Як примусити жабу квакати - не одразу здогадаєшся. Подумайте і ви. А потім подивіться на відео...
 
Загалом суто закарпатських сувенірів стає все більше. Як будуть туристи – будуть і сувеніри. Ці речі чітко пов’язані між собою. А поки що обов’язково питайте у продавця – якого походження сувенір.
 

 Джерело:  Олександр Ворошилов, фото, відео автора, спеціально для Мукачево.net

Партнери

Банер