Get Adobe Flash player

Берегівський ТІЦ

Берегівський туристично-інформаційний центр 
Адреса: 90202 Берегово, вул. Зріні 25/2, Закарпатт

tourinfo.berehovo@gmail.com

www.berehovo-tour.info

Тел.: (03141)4-32-70
Моб. 0505510360
Моб. 0962861200

 gecseТА ЗАСМУТИВ ЦІНАМИ І БОЛОТОМ

 
Цьогоріч вхід на фестиваль гентешів, який відбувся в суботу у Гечі на Берегівщині, коштував 5 гривень. Платну послугу ввели вперше. Були й інші  недоліки, але все по черзі.
Як ми й анонсували, приїхало аж 26 команд (20 — з України, 4 – з Угорщини, 2 – з Сербії), які почали працювати ще на світанні. Офіційне ж відкриття свята відбулося опівдні за участі  народного депутата України Івана Бушка, виконуючого обов’язки голови Закарпатської обласної адміністрації Ігоря Свища, голови Берегівської районної адміністрації Володимира Гулянича, представника угорського консульства у Берегові.
Змагання оцінювало міжнародне журі. Головне було швидко і професійно заколоти тварину, обсмалити тушу (бажано за давнім угорським звичаєм – соломою) і розібрати. Першою подавали фірмову страву – підсмажену з цибулею кров. Вона добре йшла із торошкапусто. Смакувати було чим — шкварки, пікниця та гурка, шойт. Правда, ціни кусалися — до 20 гривень за тарілку бограчу та боб-гуляшу, гурки — за 50—60 гривень, пікниця тягла всі 100 грн. за кілограм. Але, незважаючи на це, туристи, які приїхали не лише з області, України, й з-за кордону, охоче  купували екологічно чисту продукцію. Керівник Закарпатського туристично-інформаційного центру Олександр Коваль ще до початку фесту спрогнозував, що загальна кількість проданого м’яса складе 3,5 тонни. І додав, що цей захід – найкращий гастрономічний фест області.
 
Туристи ж мають різні думки. Одні кажуть, що фест у Гечі — це найулюбленіше дійство, з якого за традицією починають рік. Інші більш категоричні. «Те, що є такий фестиваль, — це добре. Але ложка дьогтю — це примітивізм в обробці свинячих туш. Друге — ціни скажені, навіть дуже. Третє — фестиваль проводиться не вперше, то вже можна було б майданчик  знайти нормальний, а не болото місити», — зауважують.  Щодо болота, то на запитання «Новин Закарпаття», чи візьмуть наступного року до уваги цю проблему, голова села Андрій Мештер відповів, що свої корективи вносить погода (торік фест був «сухим»). А на облаштування території нема грошей. «До речі, на подібних фестивалях в Угорщині люди знають, що треба із собою брати гумові чоботи. Це теж своєрідна родзинка», — каже сільський голова.
А королями-гентешами цьогоріч стала збірна команда «Фенікс» із Гечі та Бадалова. Нагадаємо, що торік переможцями були серби з міста Кішпіоц. Призи від спонсорів виявилися  солідними. Головний — путівка на відпочинок до Греції для 8 членів команди, друге місце оцінили у тижневий відпочинок у Греції для 4 чоловік, натомість «бронза» подарувала призерам триденний відпочинок у Карпатах.
 
Оксана ШТЕФАНЬО.
Фото О.ВОРОШИЛОВА.

Партнери

Банер